×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 1178

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 854

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 567

Displaying items by tag: Farsi
چکیده: بسیاری از سیستم های مدیریت محتوا امکاناتی نظیر فیلد های سفارشی دارند و این امر موجب شده که گرایش کاربران به اینگونه سیستم ها بیشتر باشد. اما بسیاری از آنها قابلیت های نهفته ی افزونه های جوملا را ندیده اند. جوملا در زمینه ی محتوا و دایرکتوری علی رغم تفکر سایر کاربران نه تنها ضعیف نبوده، بلکه در بعضی موارد قوی تر از سایر سیستم ها ظاهر شده است.
Published in 2015 April
Saturday, 01 March 2014 00:00

توسعه عملی

چه برنامه نویس پی اچ پی باشید یا طراح وب و فعال در طراحی سی اس اس, ابزارهایی وجود دارند که می توانند کار شما را آسانتر کنند تا تمرکز شما بیشتر به کیفیت معطوف شود. این سری "توسعه عملی" با محوریت استفاده از پی اچ پی استورم به عنوان محیطی برای توسعه نوشته شده است. این سری در هفت عنوان تهیه شده است
Published in 2014 March
Thursday, 01 August 2013 00:00

استفاده از Less در جوملا

با پیشرفت وب نرم افزارهای توسعه دهنده نیز پیشرفت های شگرفی کرده اند. در زمینه طراحی وب سایت یکی از مهمترین بخش ها مربوط به استایل ها یا همان فایلهای CSS می باشد. ابزارهای بسیار قوی برای برای توسعه استایلها ارائه شدند اما رسم الخط CSS تغییری بنیادین نکرد تا زمانی که این حرکت با Sass و سپس Less آغاز شد. Less زبانی جدید نیست بلکه تنها ابزاری است که امکانات اضافی به استایلهایی که همیشه به آن عادت داشتید اضافه کرده است.این امکانات باعث توسعه سریعتر، ساده تر و خواناتر می شود. در این مقاله به توضیح مقدماتی درباره Less و سپس نحوه استفاده از آن در جوملا می پردازیم.
Published in 2013 August
دومین روز جوملا در ایران، به همت تیم جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) پنجشنبه 25 آبان 1391 در کرمان برگزار شد. در این رویداد که برای دومین بار در ایران برگزار می شد، مقالات و کارگاه هایی در رابطه با وب، اوپن سورس و جوملا ارائه شد. همچنین در این برنامه برگزیدگان جشنواره جوملا معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.
Published in 2012 December
Sunday, 01 July 2012 00:00

خطاهای موجود FTP Layers

زمانیکه قصد داریم افزونه‌ای را در جوملا نصب کنیم گاهی اوقات با خطاهایی مواجه می‌شویم که روند عملیات نصب افزونه را با مشکل مواجه می‌کند. سعی کردیم در این مقاله بعضی از خطاها را بررسی می‌کنیم. بررسی خطاهای کلی    خطای مربوط به عدم تنظیم FTP Layers    خطای مربوط به تنظیمات دایرکتوری tmp , log    خطای مربوط به Session path که نشان دهنده غیر فعال بودن تابع Session می‌باشد. بیشتر مواقع در این خطا، کلمه Session هم وجود دارد که براحتی می‌توان به نوع خطا پی برد.    خطای مربوط به owner ها، که مربوط به ارائه دهنده‌های خدمات هاست می‌باشد و بهتر است توسط ارائه دهنده این سرویس owner ریست شوند.
Published in 2012 July
      می‌خواهيم سايت جوملای خود را از سرور به لوكال انتقال دهيم. این کار همانند انتقال از لوکال به سرور می‌باشد. چگونه اين كار را انجام دهيم؟ ابتدا کل پوشه مربوط به جوملای خود را فشرده کنيد (در هر كنترل پانلی)سپس آن را دانلود می‌کنید. آن را در ريشه فولدر wamp یعنی همان پوشه www در پوشه‌ای به عنوان مثال joomla قرار می‌دهید.      
Published in 2012 July
سری آموزشی جوملا از ابتدا، جهت آشنایی تازه کاران با جوملا، توسط تیم جهانی ایگلت تهیه شده است. در طی این سری آموزشی، با این نرم افزار آشنا می گردید و قادر به ساخت یک سامانه ی تحت وب با جوملا خواهید بود. ما با هدف توسعه ی هرچه بیشتر جوملا در میان پارسی زبانان، این آموزش ها را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار داده ایم.
Published in 2012 June
سمینار بین المللی جوملا روز 24 فروردین در فرهنگسرای فناوری و رسانه مشهد برگزار شد. در این سمینار که به همت تیم جوملا فارسی (مامبولرن) و همکاری فرهنگسرای فناوری و رسانه شهرداری مشهد برگزار شد، شرکت کنندگانی از سراسر کشور و همچنین خارج از کشور حضور داشتند.
Published in 2012 May
یکی از مزیت‌های جوملا نسبت به سیستم‌های مدیریت محتوای متن باز دیگر، قالب‌های آن بوده است. شاید بتوانیم یکی از مهمترین نقاط قوت جوملا را سیستم قالب‌های آن بیان کنیم. شاید پلتفرم قالبهای جوملا در نگاه اول پیچیده باشد اما به مراتب نسبت به سیستم‌های متن باز دیگر قدرتمندتر و ساده‌تر می‌باشد. ویرایش قالب‌های جوملا، عملی ساده است و در کمتر از ۱۰ دقیقه امکان تغییر هر قالبی وجود دارد. شاید برای هر طراح وبی این مزیت کافی باشد!
Published in 2012 April
کپی رایت جوملا و اما و اگرها
Published in 2011 December
  • 1
  • 2
Page 1 of 2