3 minutes reading time (515 words)

دومین روز جوملا در ایران برگزار شد.

دومین روز جوملا در ایران برگزار شد.

دومین روز جوملا در ایران، به همت تیم جوملا فارسی (مترجم برگزیده جوملا برای زبان فارسی) پنجشنبه 25 آبان 1391 در کرمان برگزار شد. در این رویداد که برای دومین بار در ایران برگزار می شد، مقالات و کارگاه هایی در رابطه با وب، اوپن سورس و جوملا ارائه شد. همچنین در این برنامه برگزیدگان جشنواره جوملا معرفی و از آنان تقدیر به عمل آمد.

دومین رویداد روز جوملا درایران (Joomla Day Iran)، پنجشنبه 25 آبان ماه 1391 مصادف با 15 نوامبر 2012 به همت تیم جوملا فارسی (مترجم مورد تأیید تیم Joomla برای زبان فارسی) در کرمان برگزار شد.

دومین روز جوملا در ایران بصورت نمیروزه با حضور شرکت کنندگانی از کرمان و سایر نقاط ایران، از ساعت 8:15 صبح با قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز بکار کرد و پس از خوش آمد گویی دبیران برنامه، سخنرانان به ارائه سخنرانی پرداختند. پس از استراحت و پذیرایی میان وعده در ساعت 11، برنامه با برگزاری سه کارگاه دنبال شد. در خلال این برنامه با انجام قرعه کشی هدایایی -ازجمله تی شرت و ماگ- به حاضرین اهدا شد. و در نهایت با معرفی برگزیدگان جشنواره جوملا و ارائه گواهی حضور به شرکت کنندگان، این برنامه به کار خود پایان داد.

در قسمت اول برنامه، سخنرانان به ارائه سخنرانی در خصوص موضوعاتی چون آینده وب، اوپن سورس، معرفی جوملا 3 و ارتباط جوملا با موبایل پرداختند و در قسمت دوم، سه کارگاه آموزشی با موضوعات راه اندازی سایت چندزبانه با جوملا، برنامه نویسی افزونه برای جوملا و معرفی فریمورک های قالب جوملا برگزار گردید.

یکی از بخشهای این رویداد، اختتامیه اولین جشنواره جوملا و اهدای جوایز به برگزیدگان این جشنواره بود.
جشنواره وبسایت های جوملا برای اولین بار در جهان، به ابتکار یکی از اعضای جوملا فارسی (دبیر اولین سمینار جوملا) سال گذشته مطرح گردید و برنامه ریزی جهت اجرای همزمان آن با سمینار بین المللی جوملا و اولین روز جوملا در ایران صورت گرفته بود، اما بنا به دلایلی متوقف گردید و بعدا در جریان دومین روز جوملا، ادامه کار جشنواره دنبال و اختتامیه آن در دومین روز جوملا در ایران برگزار شد.

در این جشنواره که به همت تیم جوملا فارسی برگزار گردید، حدود یکصد وبسایت فارسی زبان راه اندازی شده با جوملا، در 10 دسته موضوعی به رقابت پرداختند که در پایان از برگزیدگان هر دسته و همچنین برگزیدگان دسته های غیرموضوعی، با اهدای لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد.

در این دوره از روز جوملا، شاهد افزایش حمایت ها بخصوص حمایت های مادی و معنوی ادارات و نهادهای دولتی و وابسته به دولت بودیم که در نوع خود قابل تحسین است و امیدواریم در برنامه های آینده با ادامه این روند، علاوه بر افزایش حمایت ها شاهد افزایش هرچه بیشتر بار علمی و کمیت و کیفیت محتوای برنامه ها نیز باشیم.

اولین روز جوملا در ایران فروردین ماه سال جاری همزمان با سمینار بین المللی جوملا در مشهد مقدس برگزار شده بود که شخصیت های برجسته جهانی و متخصصین جوملا از سراسر کشور، به ارائه 20 سخنرانی و کارگاه آموزشی پرداختند و بیش از یکصد شرکت کننده از سراسر کشور و خارج از کشور، در آن حضور یافتند.

0
A New Way to Protect and Accelerate Your Site
Part 2 - Review 9 Premium Web Hosting Services to ...
 

Comments

Already Registered? Login Here
No comments made yet. Be the first to submit a comment

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://magazine.joomla.org/