Panoramio fotoğraflarını Joomla sitenizde gösterin

Panoramio fotoğraflarını Joomla sitenizde gösterin

Konum bazlı fotoğraf ekleme ve takipçileriniz ile paylaşma servisleri arasında yer alan bir Google hizmeti olan Panoramio Google Earth ile entegrasyonu ile hayli kullanışlı bir servis. Çekilen resimlerin konumu itibari ile etiketlenip ayrıca konum bilgisi ile beraber paylaşılması sonucu dünyada bir çok bölgeye ait resimleri bulabildiğimiz çok geniş bir veritabanına sahip. Tabi bu servisi ilginç kılan en önemli sebep resimlerin Google Earth servisi üzerinden de görüntülenebilmesi.

Continue reading
0
  14122 Hits
Tags:

Joomla! siteler ile iyi sıralama elde etmek için temel SEO

Joomla! siteler ile iyi sıralama elde etmek için temel SEO

Google mühendisleri harıl harıl arama sonuçlarına daha kaliteli sıralamalar elde etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla da Google Algoritması sıklıkla güncellenerek sıralamaların manupüle edilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Google'ın kaliteli site kavramını oluştururken kullandığı argümanlar arasında değişmeyen ve vazgeçilmez olan bazı kurallar barındırıyor. Bu argümanlar direk olarak website'nizin Google sıralamasına en etki eden faktörleri içermesinden ötürü özellikle dikkat edilmesi gereken hususlardır.

Continue reading
0
  16535 Hits
Tags:

Joomla 3.0 SEO ipuçları

Joomla 3.0 SEO ipuçları

Joomla içerik yönetim sisteminin SEO /SEF yapısındaki gelişmeleri tanımak için bile olsa Joomla 3.0 sürümünü kullanmayanların deneyimlemesi gerektiğine inanıyorum. Günümüzde websiteleri, arama motorlarının sürekli gelişen ve değişen algoritmalarına uyum sağlamak zorunda, hal böyleyken Joomla kullanan websiteleri mümkün olduğunca en yüksek sürümü kullanmaları bu uyum için atılacak en iyi adım olacaktır.

Joomla 3.0 ile bazı yararlı Joomla uyumlu eklerinin de yayımlanması ile beraber SEO konusunda dahan iyi bir deneyim sunmayı vaadediyor. Joomla 1.5 / 2.5 için birbirinden fonksiyonel ve bir o kadar da yararlı SEO eklentileri mevcuttu Set Generator Tag, SEOSimple, SEO Pagination, JoomSEF, J!Redirect 301, SH404sef bu eklentilerin en tercih edilenleri olmuştu.

Continue reading
0
  17519 Hits
Tags:

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://magazine.joomla.org/